Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" зі складу державного концерну "Укроборонпром", заявило про завершення всіх випробувань нової бойової ремонтно-евакуаційної машини "Лев" і повній готовності до її серійного виробництва, повідомляє прес-служба "Укроборонпрому".

"Машина створена на базі танка Т-72. БРЕМ призначена для евакуації і буксирування несправною, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій, проведення її поточного і середнього ремонту в польових умовах. "Лев" оснащений лебідкою з тросом робочою довжиною 200 метрів, яка розвиває тягове зусилля в 22000 - 25000 кг, а при використанні додаткових поліспастів - до 75000 кгс", - йдеться в повідомленні.

БРЕМ здатна проводити дрібні і частково середні електрозварювальні роботи прямо на полі бою завдяки власним генератору та обладнанню.

"БРЕМ "Лев" має кран-стрілу максимальною вантажопідйомністю 12 тонн для проведення в польових умовах монтажу-демонтажу вузлів і агрегатів, зокрема, танкових башт, двигунів, коробок передач, опорних катків і тому подібне", – наголошується в повідомленні.

БРЕМ може везти з собою півтори тонни танкових запасних частин. Крім того, передбачена можливість установки двигуна потужністю 780 (840) л/з, які дозволяють розвивати максимальну швидкість до 60 км/год.

"Лев" може працювати від -40 до +40 градусів, має запас ходу не менше 460 кілометрів грунтовою дорогою. Машина має трьох членів екіпажу, і може відбитися від піхоти або неброньованої/легкоброньованої техніки благодару встановленим крупнокалиберному кулемета НСВТ (КТ-12,7). "БРЕМ "Лев" була створена конструкторами "Львівського бронетанкового заводу" спеціально для посилення технічного супроводу та оперативного обслуговування танкових підрозділів, сформованих з Т-64 і Т-72 різних модифікацій", – резюмували у відомстві.